חוקרי מיגל הציגו את הפיילוט הראשון מסוגו למערכת אגרו-וולטאי במטעי פרי

מכון המחקר מיגל, של החברה לפיתוח הגליל, אירח את הכנס הבינלאומי של לנסס LENSES פרויקט אירופי, במימון קרן PRIMA, בו חברים מוסדות מחקר מובילים משש מדינות– שלוש מאירופה (איטליה, ספרד, יוון) ושלוש מאגן הים-התיכון (טורקיה, ירדן וישראל). פרויקט לנסס LENSES עוסק בהסתכלות הכוללת בתחום החקלאי (NEXUS) – השפעות מים-אנרגיה-סביבה ומזון (WEFE) ביחס לגידולים חקלאיים שונים.

 

לכנס בישראל הגיעו 27 חוקרים מהמדינות המשתתפות, וזאת בהמשך לביקור מקצועי בעמאן בירדן, במסגרתם התקיים ביקור והצגת חלקת המחקרים של מכון המחקר מיגל, בתחום האגרו-וולטאי, במטע הנקטרינות של קיבוץ יפתח בו מתוכננת חברת 'אגרי-לייט' להקים מערכת פאנלים סולריים מעל עצי מטע פרי, לאחר שיתקבלו אישורי הרגולציה המתאימים.

פרסום

 

פרופ' אורי מרחיים, ראש המחלקה לחקלאות מדייקת וראש אגף אירופה במכון המחקר מיגל אומר: "שמחנו לארח את נציגי פרויקט לנסס משש המדינות, חוקרים ומומחים, הפועלים בשיתוף פעולה מלא ומוצלח ולהציג להם את המחקר בו מתמקד מכון המחקר מיגל בשימוש של מערכות אגרו-וולטאיות (APV) בשטחי גידולים חקלאיים אשר מעליהם מותקנים פאנלים סולאריים פוטו-וולטאיים באמצעותם מיוצר חשמל ירוק ונקי, כך מתקיים דו-שימוש בקרקע, תוך הסתכלות כוללת של יחסי מים- מזון – וייצור אנרגיה אלטרנטיבית. תוך שימוש במערכות גם מעל מטעים, הכוללות ציוד מתוחכם למחקר ומעקב אחרי שטפי מים וגזים. טכנולוגיות APV אלה מתפתחות בחמש השנים האחרונות בעולם, ובישראל מוצע בגליל פיילוט ראשון מסוגו במטעים. מטרת המחקר היא לבחון את ההשפעות האקולוגיות-פיזיולוגיות בעקבות ההתקנות של פאנלים במטע נקטרינה על הצימוח, על כמויות הפרי ואיכותו ועל צריכת המים בעקבות ההצללה" אומר פרופ' מרחיים.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

רמת הנגב הוכרזה כאזור החקלאי הבא של ישראל:

19 במרץ 2024

הצהרת נגישות פורטל אגרונט

26 בפברואר 2024

קנט מחדשת את ביטוח זיתי השמן – השנה יופרדו חוזי הביטוח של גידולי הבעל וגיד...

7 בפברואר 2024

מדוע חשוב המיתוג של מיכלי איסוף לפירות וירקות

22 בינואר 2024

הבעיות, הפתרונות והמגמות העתידיות בתחום הבצל- אלי מרגלית, ממ"ר בצל

17 בינואר 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

רמת הנגב הוכרזה כאזור החקלאי הבא של ישראל:

19 במרץ 2024

הצהרת נגישות פורטל אגרונט

26 בפברואר 2024

קנט מחדשת את ביטוח זיתי השמן – השנה יופרדו חוזי הביטוח של גידולי הבעל וגיד...

7 בפברואר 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים