דף הבית / חדשות ישראליות / המפרקת מאשימה: בכירי ביו עוז מכרו הפתרון לתופעת הדבורים הנעלמות ב-100 מיליון דולר

המפרקת מאשימה: בכירי ביו עוז מכרו הפתרון לתופעת הדבורים הנעלמות ב-100 מיליון דולר

בתחילת 2008 נכנסה ביו־עוז לפירוק ועורכת הדין קרן רייכבך־סגל מונתה למפרקת ■ כעת היא טוענת בדו”ח שהגישה לבית המשפט כי מנהלים לשעבר בחברה הבריחו ידע שפיתחו בה – שנמכר בהמשך לחברת מונסנטו ■ המנכ”ל לשעבר: “הטענות כבר נדונו ונדחו בבית משפט”

המפרקת של חברת ביו־עוז טכנולוגיות טוענת כי בכירים לשעבר בחברה הבריחו ידע לחברה חדשה שהקימו, ושנמכרה בהמשך על בסיס ידע שפותח בביו־עוז לענקית החקלאות מונסנטו תמורת כ––100 מיליון דולר — כך עולה מדו”ח חמור שהגישה המפרקת בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. מדובר בידע יקר ערך מכיוון שהוא מאפשר לטפל בתופעת “הדבורים הנעלמות”, הפוגעת בין השאר בגידולי פירות וירקות.

“מתברר כי עם הליכי הפירוק של החברה, מידע זה שהיה קיים בה הוברח במרמה על ידי עובדים ונושאי משרה בחברה לחברת ביואולוג’יקס, אשר כבר פעלה לרישום הידע שלה כפטנט בתוך זמן קצר ביותר מקריסת החברה — כאשר בתוך זמן קצר נוסף נמכרה האחרונה למונסנטו העולמית בסכומי עתק. מממצאי החקירה עלה כי מדובר בפרק זמן בלתי־סביר לפיתוח של ידע מסוג זה, שקיימים ממצאים כי מדובר בידע שלכל הפחות מבוסס על ידע ומחקרים שהיו בחברה טרם קריסתה”, נכתב בבקשה.

פרסום

למאמר המלא

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

סופלנט הישראלית מביאה חקלאות חכמה לרחבי העולם עם טכנולוגיית ענן מבוססת אינטרנט של דברים (IoT)

תציג את המערכת שפיתחה בתערוכת פרש אגרומשוב 2018 בגני התערוכה בין 26-27 ליוני  חברת סופלנט(SuPlant) …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *