אפליקציה חדשה – תאפשר לחקלאי ניהול חכם ומתקדם מעקב ושליטה און-ליין אחר כמות היבול ואיכותו באמצעות 'ברקוד מיקום'

אחת הבעיות המרכזיות שאיתן נאלצים החקלאים להתמודד, הינה השליטה והבקרה בזמן אמת, בכל שעה במהלך היממה וכן מעקב אחר כמות היבול בכל חלקה, נתון חשוב לצורך שיפור מתמיד בגידול התוצרת החקלאית.

אפליקציה חדשה- 'PickApp'  שפותחה על ידי חברת 'פוינטר'– מערכות חכמות לחקלאות, בהשקעה של 5 מיליון שקלים, עשויה לפתור את הבעיה הזו ולמקסם את שליטת החקלאים 'בשלט רחוק' ותוצג בתערוכה החקלאית במו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה וצפונית שתתקיים בחצבה בט"ו בשבט, 1-2 בפברואר 2017.

מפתחי התוכנה אומרים, כי המערכת חכמה ופשוטה לתפעול ומבוססת על שימוש באפליקציה נוחה להפעלה, המותאמת לכל 'הסמרטפונים' ומתבססת על סריקת ברקוד- QR המוצמדים לארגזי הקטיף. עם סריקת הברקוד, הנתונים עוברים און-ליין משטח החקלאי אל פורטל אישי, המרכז את כל הנתונים עבור החקלאי ומאפשר בקרה ומעקב ברמה מקסימלית אחר פעילות המשק, הוצאת גרפים, טבלאות, שליטה ומתן תמונה שלמה, אמיתית ועדכנית למתרחש בשטח, הן מבחינת העובדים והן מבחינת כמות היבול.

פרסום

בחברת 'פוינטר' מציינים, כי נוסף ליתרונות אלו, סריקת כל ארגז המכיל תוצרת חקלאית ושיוכו לעובד שביצע את הקטיף בפועל, מאפשרת בקרת איכות מוגברת ומונעת בעיות חוזרות מבחינת האיכות. עוד ציינו ב'פוינטר': "הפיתוח של 'ברקוד מיקום' מאפשר הצגת מיקום באמצעות מפות שדה חכמות, כך ניתן לקיים מעקב גיאוגרפי אחר התקדמות העבודה בשטח און ליין ולחשב את תנובת השדה ליחידות שטח- יחס טון לדונם. השליטה משפרת את תפוקת העובדים ללא פגיעה באיכות העבודה, שליטה מרבית ומעקב אחר התוצרת בכל חלקה".

דורי מרקס, מגדל פלפלים ממושב פארן: "בעזרת האפליקציה הנוחה לשימוש, המעקב אחר כמות היבול במהלך הקטיף מאפשרת לנו כחקלאים לדלות נתונים בקלות ולעקוב אחר הנעשה בשטח ולהשתפר לעונת הקטיף הבאה. הפיתוח של האפליקציה נבע מתוך רצון לתת פתרון נוח לחקלאים שנמצאים תחת לחץ בזמן הקטיף ועוסקים בעיקר באיכות היבול ושיווקו בזמן".

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

רמת הנגב הוכרזה כאזור החקלאי הבא של ישראל:

19 במרץ 2024

הצהרת נגישות פורטל אגרונט

26 בפברואר 2024

קנט מחדשת את ביטוח זיתי השמן – השנה יופרדו חוזי הביטוח של גידולי הבעל וגיד...

7 בפברואר 2024

מדוע חשוב המיתוג של מיכלי איסוף לפירות וירקות

22 בינואר 2024

הבעיות, הפתרונות והמגמות העתידיות בתחום הבצל- אלי מרגלית, ממ"ר בצל

17 בינואר 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

רמת הנגב הוכרזה כאזור החקלאי הבא של ישראל:

19 במרץ 2024

הצהרת נגישות פורטל אגרונט

26 בפברואר 2024

קנט מחדשת את ביטוח זיתי השמן – השנה יופרדו חוזי הביטוח של גידולי הבעל וגיד...

7 בפברואר 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים